راهنمای نویسندگان

با سلام و احترام خدمت پژوهشگران محترم،
لطفا جهت ارسال مقاله به موارد زیر توجه فرمایید و به اطلاعاتی که در سایت کنفراس اطلاع رسانی خواهد شد، توجه لازم را مبذول دارید.

 1. با استفاده از الگوی فارسی/ انگلیسی مقالات که در پایین همین صفحه قرار داده شده است، مقاله خود را آماده کنید.
 2. با استفاده از راهنمای تصویری ثبت نام و ارسال مقالات، مقاله خود را در سامانه ایدس به آدرس http://edas.info/N24448 بارگذاری نمایید. (استفاده از راهنمای تصویری ضمیمه شده در پایان همین صفحه تا آخرین مرحله ضروری است.)
 3. آخرین مهلت ارسال مقالات، 15 مرداد 1397 تعیین شده است.
 4. توجه داشته باشید که در مرحله انتخاب track، حتما شاخه مربوط به مقاله خود را انتخاب نمایید.
 5. برای همه مقالات (هم فارسی و هم انگلیسی) باید عنوان، چکیده و کلمات کلیدی را صرفا به زبان انگلیسی در سامانه وارد کنید . ضروری است که نویسندگان مقالات فارسی هم، ترجمه انگلیسی همه موارد از جمله عنوان، چکیده و کلمات کلیدی را در پرونده مقاله خود، در سامانه ایدس به جای عنوان، چکیده و کلمات کلیدی وارد نمایند. بخش انگلیسی کتابچه دو زبانه کنفرانس و لوح فشرده از این نوشتار بدون انجام ویرایش تهیه خواهد شد.
 6. در مرحله وارد کردن مشخصات مقاله، توجه داشته باشید که حتما پاسخ مربوط به زبان مقاله را به درستی پاسخ دهید.
 7. توجه فرمایید اسامی، نشانی(دانشگاه و ...) و ایمیل همه نویسندگان در سامانه به درستی وارد شده باشد. از ساختن حساب کاربری جدید برای افرادی که حساب کاربری دارند خودداری فرمایید.
 8. لطفا دقت فرمایید مقالاتی که این موارد را رعایت نکرده باشند، در سی دی و کتابچه کنفرانس بصورت صحیح وارد نمی‌شوند و مسئولیت آن به عهده نویسنده خواهد بود.
 9. چکیده فارسی برای استفاده در کتابچه کنفرانس است و باید شامل این موارد باشد: عنوان مقاله، اسامی نویسندگان و نشانی آن‌ها (مطابق الگوی فارسی مقالات) و متن چکیده و کلمات کلیدی (همگی به زبان فارسی). متن چکیده فارسی بایستی کاملا با متن چکیده نسخه نهایی مقاله (فارسی یا انگلیسی) مطابقت داشته باشد.
 10. پس از وارد کردن مشخصات اولیه مقاله، وضعیت پرونده شما در سامانه ایدس در حالت pending قرار خواهد گرفت.
 11. برای پرداخت هزینه داوری، بخش راهنمای ثبت نام در سایت کنفرانس را به دقت مطالعه نمایید. توجه داشته باشید که هزینه داوری یک مقاله (1000000 ریال، یک میلیون ریال) است. پس از پرداخت این مبلغ از طریق لینکی که در بخش راهنمای ثبت نام است، ایمیل حاوی رسید پرداخت که از طرف بانک به شما ارسال می‎شود را برای ایمیل کنفرانس به نشانی (icbme2018@icbme.ir) ارسال نمایید. (توجه: از پرداخت هزینه ثبت نام قبل از اعلام نتایج پذیرش مقالات خودداری فرمایید و فقط هزینه داوری مقالات را پرداخت کنید.)
 12. سعی کنید در همه مراحل از همان ایمیلی استفاده کنید که در سامانه edas وارد کرده اید.
 13. پس از دریافت ایمیل، وضعیت پرونده شما در سامانه به حالت active تغییر خواهد کرد و می‎توانید نسخه کامل مقاله را بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید که این مرحله ممکن است چند ساعت به طول انجامد، پس شکیبا بوده، فرآیندهای ارسال مقاله را به روزهای پایانی موکول نفرمایید.
 14. نسخه کامل همه مقالات بایست به صورت PDF بارگذاری شود. همه نکاتی که در راهنمای ثبت نام و ارسال مقاله بیان شده‎اند باید رعایت شوند. خطاهایی که سیستم اعلام می‏کند، مانند خطای فونت، لینک، تعداد صفحات و ... باید حتما برطرف شوند. در غیر این صورت مقاله شما در سیستم ثبت نخواهد شد.
 15. چند ساعت پس از بارگذاری مقاله، سامانه، ضریب تشابه (Similarity score) را محاسبه کرده، در صفحه پرونده مقاله شما نمایش می‎دهد. متن مقالات بایستی به گونه‌ای تصحیح شوند که ضریب تشابه آن، کمتر از 30 باشد.
 16. بخش registration در ایدس برای پرداخت دلاری است و در ثبت نام نویسندگانی که در ایران پرداخت انجام می دهند، اهمیتی ندارد. ثبت نام افرادی که در ایران هستند، پس از پذیرش مقاله بر اساس پرداخت ریالی و رسید بانکی صورت می گیرد
 17. توجی داشته باشید که ارائه گواهی پذیرش مقاله، ملزم به حضور شما در کنفرانس و ارائه‏ ی مقاله است. در صورتی که در تاریخ کنفرانس امکان ارائه مقاله را ندارید، پس از پذیرش، باید یکی از نویسندگان را به عنوان ارائه دهنده در سامانه وارد بفرمایید. در صورتی که به هیچ عنوان امکان ارائه مقاله برای شما وجود ندارد، از ارسال مقاله و پرداخت هزینه داوری خودداری نمایید که متضرر نشوید.
 18. در کنفرانس مهندسی پزشکی، مقالات مروری یا مقالاتی که حداقل یکی از نویسندگان آن‎ها از اعضای هیئت علمی دانشگاه‎ها نباشند، پذیرفته نخواهند شد.
 19. لازم به ذکر است در صورتی که پس از داوری از ارائه مقاله منصرف شوید، یا مقاله یکی از شرایط مورد شماره 18 را داشته باشد، مقاله شما حذف شده، هزینه داوری نیز مسترد نخواهد شد.

 

در هر یک از مراحل فوق، در صورت بروز مشکل یا سوال، با ایمیل کنفرانس به نشانی (icbme2018@icbme.ir) مکاتبه فرمایید.

با تشکر و آرزوی موفقیت

دبیرخانه بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی ایران