مخصوص نویسندگان

لطفاً راهنمایی ها نوشته شده در این قسمت را با دقت مطالعه نمایید

اصول اخلاقی انتشار مقاله

وظایف دبیر علمی:

 • اصول اخلاقی کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران در خصوص وظایف کمیته علمی مبتنی بر توصیه های کمیته اخلاق نشر (COPE) می باشد.
 • کمیته علمی کنفرانس در جهت بهبود کیفیت کنفرانس فعالانه تلاش می کند.
 • کمیته علمی کنفرانس مسئول تصمیم گیری در خصوص انتشار مقالات ارسال شده به کنفرانس می باشد.
 • بررسی مقالات از نظر همگام بودن با سیاست های انجمن مهندسی پزشکی و مقید بودن به قوانین تصویب شده از وظایف کمیته علمی کنفرانس محسوب می شود.
 • کمیته علمی کنفرانس باید مقاله را صرفا از نظر محتوایی و بدون توجه به نژاد، جنسیت، گرایش جنسی، باورهای مذهبی، قومی، شهروندی و یا جهت گیری سیاسی نویسندگان بررسی کند.
 • دبیر علمی و هر یک از اعضای کمیته علمی نباید هرگونه اطلاعاتی درباره مقاله ارائه شده را جز برای نویسنده مسئول، داوران، ویراستاران و ناشر فاش کند.
 • فرایند داوری در این کنفرانس از نوع داوری یک طرفه خواهد بود بطوریکه داور برای نویسنده نامشخص است اما داور نام نویسنده را می بیند.
 • دبیر علمی نمی تواند موارد منتشر نشده در مقاله های ارسالی را بدون اجازه کتبی از نویسنده آن، استفاده کند.
   

وظایف داوران :

 • داوران در بررسی کیفی، محتوایی و علمی مقالات به سردبیر نشریه در جهت انتشار مقاله یاری می رسانند. داوران از طریق اعضای کمیته علمی با نویسنده ارتباط برقرار می کنند تا نویسنده را در جهت بهبود و ارتقا کیفی و محتوایی مقاله یاری رساند.
 • تمامی اطلاعات موجود در مقالات می بایست برای داور محرمانه تلقی شود و جز افرادی که توسط دبیر علمی مجاز شناخته شده است، نباید به شخص دیگری نشان داده یا در مورد آن بحث شود.
 • داوری مقالات می بایست بر اساس مستندات علمی و استدلال کافی باشد و با وضوح و روشنی بیان شود و از اعلام نظر سلیقه ایی و شخصی در داوری مقالات خودداری شود.
 • داور باید توجه سردبیر را به هرگونه تشابه قابل توجه و یا همپوشانی بین مقاله های در دست بررسی و یا هر مقاله چاپ شده دیگر که از آن اطلاع دارد جلب کند.
 • اطلاعات ویژه و یا ایده های بدست آمده در هنگام داوری باید مخفی نگه داشته شود و نباید برای منفعت شخصی از آن استفاده شود.
 • هر داوری که احساس کند فاقد صلاحیت لازم برای بررسی یک اثر پژوهشی است به هردلیلی اعم از نبودن موضوع مقاله در حوزه کاری و یا طولانی شدن پروسه داوری به دلیل کمبود وقت یا عدم دسترسی به امکانات کافی و ... باید سردبیر را مطلع نموده و از روند بررسی مقاله انصراف دهد.
 • توجه به منابع استفاده شده در مقاله از دیگر وظایف داوران است، کلیه تحقیقات، موضوعات و نقل قول هایی که در مقاله استفاده شده است می بایست با ارجاع دهی کامل در کتابنامه همراه باشد.
 • داوران، مقالاتی که منافع اشخاص، موسسات و شرکت های خاصی به وسیله آن حاصل می شود و یا روابط شخصی در آن مشاهده می شود، را نمی بایست برای داوری قبول کنند.
   

وظایف نویسندگان :

 • نویسندگان مقاله های پژوهشی باید علاوه بر یک گزارش دقیق از کار انجام شده یک بیان علمی خوب از اهمیت آن را نیز ارائه دهند.
 • مقالات باید با جزئیات کافی و مرجع باشد تا به دیگران اجازه تکرار کردن آنرا بدهد. اظهارات جعلی و نادرست، غیراخلاقی بوده و غیر قابل قبول می باشد.
 • ارائه همزمان یک مقاله به چند کنفرانس (و یا نشریه) و یا ارائه مقالات منتشر شده و یا پذیرش شده در سایر کنفرانس ها (ویا نشریات) خلاف قوانین است.
 • مقالات ارائه شده توسط نویسندگان می بایست کار خود نویسنده ارائه کننده مقاله بوده و هرگونه استفاده از تحقیقات سایر افراد با ذکر منبع در مقاله آورده شود.
 • از تمام کسانی که سهم قابل توجهی در انجام کار دارند به عنوان نویسندگان مشترک نام برده شود و یا به عنوان همکاران از آنها قدردانی شود.
 • نویسنده اصلی باید اطمینان حاصل کند که نام تمام نویسندگان مشترک، در مقاله گنجانده شده  و تمام نویسندگان مشترک نسخه نهایی مقاله را دیده و به تایید آنها رسیده است و برای ارائه آن به کنفرانس برای انتشار موافقت دارند.
 • نویسنده در هر زمانی که متوجه هرگونه خطا و بی دقتی در مقاله خود شود، سردبیر کنفرانس یا ناشر را در جریان آن قرار داده و نسبت به اصلاح آن اقدام و یا مقاله را بازپس گیرد.
   

شرایط نویسنده عهده دار مکاتبات

 • نویسنده عهده دار مکاتبات همان نویسنده مخاطب و یا نویسنده مسئول است. برای هر مقاله یک نویسنده عهده دار مکاتبات انتخاب می شود. نظر به اینکه نویسنده عهده دار مکاتبات، تعیین کننده صحت و اعتبار مقاله و همچنین مسئول همه جنبه های حقوقی مقاله است،     لذا  نویسنده عهده دار مکاتبات الزاماً باید:
 • الف-عضو یک سازمان شناخته شده و ثبت شده باشد. (در مورد مقاله های دانشگاهی، معمولاً استاد راهنما به همراه آدرس ایمیل دانشگاهی عهده دار مکاتبات است).
 • ب-ایمیل مورد استفاده در سایت و درج شده در مقاله باید یکسان و متعلق به همان سازمان باشد.
 • پ-ایمیل های «یاهو»و «جی میل» و نظایر آن که مربوط به شبکه های اجتماعی عمومی هستند و نه سازمانی؛ به عنوان ایمیل نویسنده عهده دار مکاتبات پذیرفته نمی شود.

ثبت نام

 برای ثبت نام و شرکت در کنفرانس پس از پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس با دبیرخانه کنفرانس هماهنگ نمایید. برای زمانبندی ثبت نام لطفاً به صفحه اصلی رجوع کنید .

 • در سایت اینترنتی کنفرانس محل مشخصی برای ثبت نام در نظر گرفته نشده است. برای ثبت نام کافی است که پس از پرداخت هزینه،  مشخصات فردی، فیش واریزی را به همراه مدارک دیگر به دبیرخانه کنفرانس به نشانی (icbme2021@icbme.ir) ایمیل کنید.
 • در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفاً از طریق ایمیل کنفرانس با ایمیل کنفرانس به نشانی (icbme2021@icbme.ir) مکاتبه فرمایید. 

هزینه ثبت نام

هزینه ثبت نام و شرکت در کنفرانس برای نویسندگان مقاله:

شرایط

هزینه ثبت نام

هزینه داوری هر مقاله

​​ 1،000،000​ ريال​

هزینه نمایه شدن هر مقاله به زبان انگلیسی در IEEE-Xplore

​​ 1،500،000​ ريال​

هزینه ارسال هر مقاله اضافه

​​ 2،500،000​ ريال​

 ثبت نام دانشجوي کارشناسي عضو انجمن مهندسي پزشکي ایران و يا​ IEEE  با ارسال سند

​​ 3،000،000​ ريال​

دانشجوي کارشناسي غيرعضو

​​​ 3،500،000 ريال​​

 ثبت نام دانشجوي تحصيلات تکميلي عضو انجمن مهندسي پزشکي ایران و يا​ IEEE

4،500،000​ ريال​​

دانشجوي تحصيلات تکميلي غير عضو

5،500،000​ ريال​​

 ثبت نام غیردانشجو و عضو انجمن مهندسي پزشکي ایران و يا​​​​​ IEEE

6،000،000​ ريال​​

غیردانشجو و غیرعضو​​

​ 6،500،000 ريال​​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حق ثبت نام و شرکت در کنفرانس برای شرکت کنندگان بدون مقاله:

ثبت نام شرکت غیردانشجویی و بدون مقاله​​  ​ 3،500،000 ریال

ثبت نام شرکت دانشجویی و بدون مقاله​  3،000،000 ریال

درگاه پرداخت الکترونیکی

 

نکاتی در مورد هزینه ها:

1. توجه داشته باشید که هزینه داوری برای جبران بخشی از هزینه های روند داوری دریافت می شود و به داوران کنفرانس حق الزحمه ای پرداخت نمی گردد.

2. در صورتی گه مقاله شما پذیرفته شد، ضروری است که قبل از اقدام به ارسال نسخه نهایی مقاله، هزینه داوری اولیه را از هزینه ثبت نام کسر نمایید و طبق روال جدول بالا هزینه کامل ثبت نام را پرداخت نمایید.

3. برای مقالات اضافه از یک نویسنده هزینه داوری اولیه کسر نخواهد شد و برای هر مقاله اضافه باید مبلغ 2,500,000 ريال نیز به عنوان حق ثبت نام پرداخت گردد. اگر ارائه کننده مقاله نویسنده ای غیر از فرد ثبت نام کننده باشد، فرد باید هزینه ثبت نام حضور در کنفرانس را نیز پرداخت نماید. در مورد میزان هزینه ثبت نام به بخش بعدی زیر مراجعه نمایید.

4. ارائه کننده مقاله باید از نویسندگان مقاله باشد. این فرد برای ارائه نمودن مقاله باید شخصاً در کنفرانس ثبت نام کرده باشد و اگر یکی از نویسندگان مقاله (غیر از ارائه کننده) در کنفرانس با پرداخت هزینه ثبت نام کرده باشد، ارائه دهنده مقاله می تواند به یکی از روش های فوق در کنفرانس ثبت نام نماید و لزومی ندارد که حتماً هزینه ای برابر با هزینه ثبت نام نویسنده مقاله را پرداخت نماید. پس از پرداخت هزینه یک نامه به کنفراس ایمیل نمایید و مشخصات پرداخت هزینه را ذکر کنید. در صورتی که پرداخت شما تایید شود دبیرخانه اکانت شما را برای ارسال متن اصلی مقاله فعال خواهد نمود. پس از آن لینک ارسال مقاله فعال خواهد شد.

5. در صورتی که مقاله ای پذیرش نشود،‌ هزینه داوری اولیه آن قابل استرداد نیست.

6. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت در انجمن مهندسی پزشکی ایران به این لینک مراجعه کنید.

7. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت در IEEE شاخه ایران به این لینک مراجعه کنید.

8. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفاً از طریق ایمیل کنفرانس با ایمیل کنفرانس به نشانی (icbme2020@icbme.ir) مکاتبه فرمایید. در موارد ضروری می توانید از 8 صبح تا 8 بعدازظهر با شماره تلفن مسئول دبیرخانه تماس بگیرید: 09352234148

سایت ارسال مقاله (سامانه ایداس) است.

راهنمای ارسال مقاله

لطفاً جهت ارسال مقاله به موارد زیر توجه فرمایید.

 1. با استفاده از الگوی فارسی/ انگلیسی مقالات که در انتهای این بخش قرار داده شده است، متن مقاله خود را آماده کنید.
 2. برای ارسال مقالات، مقاله خود را درسامانه ایداس ​بارگذاری نمایید. 
 3. دریافت مقاله صرفاً در مهلتمقرر و از طریق سامانه ایداس انجام می پذیرد و از پذیرش مقالات ارسالی توسط ایمیل معذوریم.
 4. برای همه مقالات (هم فارسی و هم انگلیسی) باید عنوان، چکیده و کلمات کلیدی را صرفا به زبان انگلیسی در سامانه وارد کنید . ضروری است که نویسندگان مقالات فارسی هم، ترجمه انگلیسی همه موارد از جمله عنوان، چکیده و کلمات کلیدی را در پرونده مقاله خود در سامانه ایداس وارد نمایند. بخش انگلیسی کتابچه دو زبانه کنفرانس و لوح فشرده از این نوشتار بدون انجام ویرایش تهیه خواهد شد.
 5. برای تمامی مقالات هنگام ارسال فایل مقاله باید ابتدا یک فایل چکیده به زبان فارسی ارسال شود.
 6. در مرحله وارد کردن مشخصات مقاله، توجه داشته باشید که حتما پاسخ مربوط به زبان مقاله را به درستی پاسخ دهید.
 7. توجه فرمایید اسامی، نشانی (دانشگاه و ...) و ایمیل همه نویسندگان در سامانه ایداس به درستی وارد شده باشد. از ساختن حساب کاربری جدید برای افرادی که حساب کاربری دارند خودداری فرمایید.
 8. لطفاً دقت فرمایید مقالاتی که این موارد را رعایت نکرده باشند، در برنامه کنفرانس، لوح فشرده و کتابچه کنفرانس بصورت صحیح وارد نمی‌شوند و مسئولیت آن به عهده نویسنده خواهد بود.

 

 

 

تاریخ های مهم

سخنرانی ها و ارائه مقالات کنفرانس در روز های پنجشنبه و جمعه 4 و 5 آذر 1400 و کارگاه های تخصصی در روز چهارشنبه 3 آذر 1400 برگزار می شوند.

 

 

 

 

ارسال مقاله

ارسال مقاله در وبسایت ایداس انجام می گیرد. پس از مطالعه راهنمای نویسندگان، لینک زیر را دنبال نمایید:

 

سوالات متداول

برنامه

برنامه زمانبندی کنفرانس

برنامه کنفرانس با ذکر جزئیات برای همه مقاله در سامانه ایداس وارد خواهد شد.

 

ICBME 2021