اخبار

لینک صفحه "بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی مهندسی زیست پزشکی ایران" در سایت IEEE جهت نمایه شدن مقالات انگلیسی
لینک صفحه "بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی مهندسی زیست پزشکی ایران" در سایت IEEE جهت نمایه شدن مقالات انگلیسی.
 
پروفسور کریستیان ژوتن از دانشگاه گرنوبل آلپ فرانسه یکی از سخنرانان کلیدی بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی شد

 

پروفسور کریستیان ژوتن درجه دکترا و مدرک دکترای دولتی خود را در پردازش سیگنال از موسسه فناوری گرنوبل (GIT)  فرانسه، به ترتیب در در سالهای 1981 و 1987 اخذ کردند .قبل از اینکه ایشان به عنوان پروفسور در دانشگاه جوزف فوریه در سال 1989 مشغول به کار شوند، از سال 1982 به عنوان دانشیار در موسسه فناوری گرنوبل (GIT)  فعالیت میکردند. ازدهه 80، علاقمندی های  تحقیقاتی ایشان شامل یادگیری ماشین و تفکیک منابع، شامل مباحث نظری (جداپذیری، جداسازی منابع در مخلوط های غیر خطی، تنک بودن، چندمدالیتی) و مباحث کاربردی (مغز و تصویربرداری چندطیفی، آرایه  های حسگر شیمیایی، گفتار) بوده است. ایشان نویسنده بیش از 110 مقاله در مجلات بین المللی، 4 کتاب، 27 سخنران اصلی و همکار در 235 کنفرانس بین المللی بوده اند

ایشان به عنوان استاد مهمان در موسسه فدرال پلی تکنیک فدرال سوئیس (لوزان، سوئیس، 1989)، آزمایشگاه های Riken (ژاپن، 1996) و دانشگاه کمپیناس (برزیل، 2010) فعالیت کرده اند. سمتهای ایشان شامل مدیر یا معاون آزمایشگاه دانشگاه در بازه سالهای 1993 تا 2010 به ویژه رئیس بخش پردازش سیگنال (120 نفر)، معاون آزمایشگاه  GIPSA(300 نفر) از سال 2007 تا 2010، مشاور علمی پردازش سیگنال و تصاویر در وزارت تحقیقات فرانسه بین سالهای 1996 تا 1998 و مرکز تحقیقات ملی فرانسه از سال 2003 تا 2006 و همچنبن از سال 2012 می­باشند. ایشان همچنین از سال 1996 همکاری خود را با پژوهشگران ایرانی آغاز کرده و از میان 55 دانشجوی دکترا تحت نظارت ایشان، 11 نفر ایرانی بوده اند.

کریستیان جوتن سازماندهی یا برنامه ریزی بسیاری از کنفرانس های بین المللی، به ویژه اولین کنفرانس بین المللی Blind Signal Separation and Independent Component Analysis  در سال 1999 (ICA'99)  را عهده دار بوده اند. ایشان عضو بعضی از کمیته های فنی IEEE بوده اند و در حال حاضر عضو “ SP Theory and Methods” " جمعیت پردازش سیگنال IEEE میباشد. ایشان دریافت کننده جوایزی مانند بهترین مقاله در کنفرانس های EURASIP (1992) و IEEE GRSS (2012) بودند و مدالی (Medal Blondel) را در سال 1997  از جامعه مهندسی برق فرانسه برای فعالیت های خود در حوزه جدایی منبع و تجزیه و تحلیل مستقل مولفه (source separation and independent component analysis) دریافت کرده اند. ایشان به عنوان IEEE fellow (2008) ، EURASIP fellow (2013)  و از سال 2008 به عنوان عضو ارشد Institut Universitaire de France انتخاب شده اند. ایشان در سال 2008 گرنت European Research Council Advanced Grant را برای کار بر روی چالش های استخراج و جداسازی منابع (CHESS)  دریافت کرد. علاوه بر این، ایشان در سال 2016 بزرگترین جایزه علمی فرانسه Grand Prix of the French Académie des Sciences  را  برای فعالیت های علمی خود دریافت کرد

لینک گوگل اسکلار: https://scholar.google.com

چهارمین دوره مسابقه ملی ایده بازار و فن بازار تخصصی مهندسی پزشکی دانشگاه شهاب دانش

ایده پرداز و فناور محترم:

ضمن خوشامدگویی به جنابعالی، لازم به ذکر است اولین دوره مسابقه ملی ایده بازار تخصصی مهندسی پزشکی دانشگاه شهاب دانش همزمان با برگزاری بیست و پنجمین کنفرانس مهندسی پزشکی ایران در دانشگاه شهاب دانش برگزار می‌گردد. در این دوره مسابقات، از هر ایده شما  حمایت مالی و معنوی خواهد شد و بر روی آن سرمایه‌گذاری خواهد شد. هدف از این رویداد باز کردن دریچه‌ای جدید جهت روشن‌تر کردن مسیر راه به سمت تحقق ایده‌های شما خواهد بود به‌گونه‌ای که بتوانید از علم خود جهت ایجاد فرصتی برای کسب‌وکار و موقعیت شغلی استفاده کنید.

این ایده بازار با هدف افزایش توانایی و روحیه کارآفرینی و ایده پردازی دانشجویان و همچنین ارتباط مؤثر و شفاف بین دانشجویان و صاحبان صنعت و سرمایه مطرح گردید.

مسابقه ایده بازار فرصتی برای شما فراهم می‌آورد تا ایده خود را پرورش دهید و به جمع ایده‌های برتر برسید. سپس در کلاس‌های آموزشی که برایتان در نظر گرفته‌ایم به‌صورت رایگان شرکت کنید تا بتوانید ایده‌تان را بهتر ارائه کنید و داوران و سرمایه‌گذاران را مجاب کنید که ایده شما ایده برتر است.

 در روز برگزاری مسابقه ایده بازار که در روزهای کنفرانس برگزار می‌شد به نفرات برتر تسهیلات ویژه اعطا     می‌گردد و می‌توانند با به دست آوردن تخصص‌ها و گذراندن دوره‌های لازم همچنین معرفی ارتباطات مؤثر در مسیر خود نوآور و توانگر گردند.

روند کلی رویداد ایده بازار

  1. ارسال ایده به ایده بازار تخصصی مهندسی پزشکی دانشگاه شهاب دانش در مهلت تعیین‌شده
  2. بررسی ایده‌های ارسالی توسط داوران و انتخاب ایده‌های برگزیده رویداد
  3. ارائه ایده‌های برگزیده در روز رویداد برابر صاحبان علم و سرمایه و گزینش ایده‌های برتر
  4. حمایت مادی و معنوی از ایده‌ها و سرمایه‌گذاری روی ایده‌های برتر
  5. ایجاد زمینه‌های لازم در جهت ایجاد کسب‌وکار سودآور

 

 

لذا دانشجویان عزیز می‌توانند در این مدت از تاریخ یازدهم خرداد لغایت بیستم آبان با مراجعه به  لینک ثبت ایده مسابقه ملی ایده بازار دانشگاه شهاب دانش  نسبت به ثبت ایده خود اقدام نمایند.

 همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به دفتر مرکز نوآوری دانشگاه واقع در ساختمان اصلی طبقه اول مراجعه نمایید و یا می توانید از طریق راههای ارتباطی اشاره شده در پوستر ایده بازار با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح نمایید.

سومین دوره مسابقه پایان نامه برتر مهندسی پزشکی ایران

پژوهشگران گرامی برای شرکت در سومین دوره مسابقه پایان نامه برتر مهندسی پزشکی ایران، باید فرم های زیر را دانلود کرده و پس از تکمیل به ایمیل کنفرانس icbme2018@icbme.ir ارسال نمایند

 

 

 

 

سرویس ایاب و ذهاب از سایر شهرها به محل برگزاری کنفرانس و همچنین اقامت در شهر قم
به اطلاع پژوهشگران گرامی می رساند طبق برنامه ریزی صورت گرفته، در روزهای برگزاری کنفرانس (چهارشنبه تا جمعه  7 الی 9 آذرماه 1397) راس ساعت 6:15 صبح چند دستگاه اتوبوس ویژه از ترمینال جنوب شهر تهران شرکت کنندگان گرامی را به محل برگزاری کنفرانس در شهر مقدس قم (دانشگاه شهاب دانش) منتقل می کنند. ضمنا پژوهشگران گرامی در صورت تمایل می توانند در پایان هر روز راس ساعت 18 با همین سرویس های ویژه به تهران باز گردند و یا در صورت تمایل با تخفیف ویژه در هتل ها و یا خوابگاه های طرف قرارداد کنفرانس اقامت نمایند (درصد تخفیف و لیست هتل ها و خوابگاه ها متعاقبا اعلام خواهد شد).
ضمنا شرکت کنندگان از سایر شهرها و تهران می توانند از قطارهای به مقصد قم استفاده نمایند و با سرویس های ویژه در نظر گرفته شده در ایستگاه قطار به محل کنفرانس مراجعه نمایند.

پژوهشگران و شرکت کنندگان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو اتوبوس تا 6 آذرماه 1397 با تلفن دبیرخانه کنفرانس تماس حاصل فرمایند.

صدور مجوز IEEE برای برگزاری سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی در دانشگاه شهاب دانش

صدور مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای برگزاری سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی در دانشگاه شهاب دانش

پروفسور خوزه خاویر سررانو اولمدو، مدیر آزمایشگاه بیومتریک و نانومواد پزشکی دانشگاه فنی مادرید کشور اسپانیا یکی از سخنرانان کلیدی بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی شد

پروفسور خوزه خاویر سررانو اولمدو (Professor José Javier Serrano Olmedo) در سال 1996 مدرک  دکترای خود را در مهندسی ارتباطات از مدرسه مهندسی مخابرات (Escuela Tecnica Superior de Ingeniería de Telecomunicación، www.etsit.upm.es) واقع در دانشگاه فنی  مادرید (www.upm.es) دریافت کرد. ایشان از سال 1998 در دانشکده فنی دانشگاه مادرید به عنوان دانشیار مشغول تدریس در زمینه های ابزار الکترونیکی، بیومتریک، بیوسنسورها، فن آوری های نانو، اینترفیس کامپیوتر، مدارک الکترونیکی سلامت و مهندسی بالینی می باشند. ایشان دبیر علمی برنامه دکترا در مهندسی پزشکی (http://docencia.gbt.tfo.upm.es/dib) و مدیرگروه رشته کارشناسی ارشد مهندسی بالینی بر اساس یک توافق نامه دانشگاهی بین UPM و مدرسه کسب و کار وست فیلد  (westfield.education/wp/educacion-continua). می باشند. ایشان همچنین عضو شبکه مرکز تحقیقات بیومدیکال  که در زمینه های بیومهندسی، نانومواد پزشکی  و بیومواد در مرکز فن آوری های بیومدیکال تحقیق میکنند، هستند (www.ciber-bbn.es) و همینطور عضو انجمن اسپانیایی مهندسی پزشکی  (www.seib.org) نیز می باشند. بیشتر کارهای پژوهشی ایشان در زمینه ابزار دقیق، با استفاده از ویژگی های مواد نیمه هادی، شبکه های حسگر و ابزارهای لرزه ای می باشد، اما در حال حاضر بیشتر تحقیقات پروفسور در زمینه  توسعه تکنولوژی بیومدیکال متمرکز است. پروفسور مدیر آزمایشگاه بیومتریک و نانومواد پزشکی دانشکده CTB-UPM و همچنین عضو گروه فن آوری های پشتیبانی از زندگی (www.lst.tfo.upm.es) دانشگاه فنی مادرید می باشند. زمینه های تحقیقاتی که در این آزمایشگاه دنبال می شوند، عمدتا فناوری های نانومواد، به طور عمده با استفاده از نانوذرات، توسعه سیستم های سنجش گریو سنج (QCR) و تجهیزات الکترومغناطیسی، به ویژه سیستم های شنوایی سنجی هدفمند و تکنولوژی های قابل دسترس و کمک های مبتنی بر بازی های جدی، و تکنولوژی واقعیت افزوده  (http://eglance.ctb.upm.es/en/eglance-en) می باشند.